Logo školy

Učíme se hrou 2. a 3. ročník - "Cesta do pravěku"

Učíme se hrou 2. a 3. ročník - "Cesta do pravěku"

Projektová hodina "Cesta do pravěku". V rámci výuky prvouky ve 2. a 3. třídě jsme zrealizovali tématicky zaměřenou hodinu, která měla dětem přiblížit dávné dějiny naší Země. Učitelem byly do hodiny zapůjčeny pravěké fosilie - namátkou například zuby mořského Plesiosaura či Mosasaura, pravěkého žraloka , kosti jeskynního medvěda či chlupů ze skutečného mamuta. Ukázka byla doplněna o preparáty pštrosího vejce, pro přiblížení velikosti dinosauřích vajec a kůži ze zmije gabunské a bodliny dikobraza. Kůže pro názornost povrchu kůže pravěkých dinodaurů a dikobrazí ostny, protože dnes už vědci předpokládají, že i někteří dinosauři byli pokryti peřím či podobnými ostny - na obranu před chladem, ale zřejmě i jako ozdoba při námluvách a rozmnožování.Jako pověstná "třešnička na dortu" sloužil pravý meteorit. Doufáme, že se dětem naše výprava do pravěkých dějin líbila a v budoucnu třeba vychováme nějakého světoznámého paleontologa :-)

Přidáno 30. 11. 2021, autor: Petra Dolská

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Co dnes vaříme
Co dnes vaříme
loader Načítám...

Jídelní lístek »