Logo školy

Magická šmoulí vesnice

Magická šmoulí vesnice

Ve čtvrtek 9. listopadu se uskutečnilo další projektové „odpoledne“. Tentokrát jsme ale vyrazili na celodenní exkurzi do šmoulí vesnice.

Ve šmoulí vesnici s velkými houbovými domečky, malými šmouly, studnou a zahrádkou s lavičkami jsme se vydali na první přírodovědnou stezku. Našli jsme různé důležité informace, jak pečovat o naši planetu. Dozvěděli jsme se o 17 cílech OSN, které pomohou zlepšit svět, ve kterém žijeme. Zábavné pařezy dětem prozradily, kterému ze šmoulů se nejvíce podobají. V domečku Taťky Šmouly s velkým ohništěm uprostřed se děti proměnily na malé šmouly. Ve světélkujícím lese musely skákat po kamenech přes potok a pak se vydat po lávce okolo Gargamelova hradu.

Po cestě se děti snažily zachránit šmoulí les i naši planetu. Dozvěděly se například, že ve šmoulím světě se neplýtvá. Šmoulové využijí vše, co jim příroda poskytuje, a to beze zbytku. I my můžeme omezit svou spotřebu jen na to, co opravdu potřebujeme. Tím, že přestaneme plýtvat potravinami i věcmi, přispějeme snížení spotřeby, a to pomůže životnímu prostředí.

Ve 3D virtuální realitě se děti proletěly na zádech ochočeného čápa, který je zavedl až do šmoulí vesnice.

V 1. patře si pak děti pohrály v LEGO herně, v zóně plné skluzavek a prolézaček. Mohly si také vyzkoušet koňské dostihy nebo interaktivní test k třídění odpadu.

Na druhé přírodovědné stezce, která byla zaměřena na ochranu české krajiny, poznávání přírody a chráněných druhů v Česku si mohly děti prohlédnout krásnou výstavu fotografií z přírody.

Dozvěděly se také, že do zdravého lesa patří hmyz – včely, čmeláci, motýli a spousta brouků. Například mravenci tvoří zvláštní lesní společenství a v ČR jich žije přes 100 druhů. Mraveniště poznáme z dálky jako kopeček z jehličí. Na mraveniště nesaháme, nekopeme do něj, protože mravenci jsou užiteční a také se umí bránit.

Za zvládnutí všech úkolů a nástrah děti získaly diplom za záchranu šmoulího světa. Celá šmoulí vesnice byla moc hezky připravena a uzpůsobena jak mladším, tak i starším dětem.

Věříme, že si exkurzi všichni užili a odnesli si pěkné zážitky.

Fotogalerie zde

Přidáno 15. 11. 2023, autor: Petra Dolská

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Co dnes vaříme
Co dnes vaříme
loader Načítám...

Jídelní lístek »