Logo školy

Připomněli jsme si výročí vzniku republiky

Připomněli jsme si výročí vzniku republiky

V pondělí 25. 10. si žáci připomněli 103. výročí vzniku samostatného Československa a 3. výročí vysazení památné lípy, která byla vysazena na školní zahradě ke 100. výroční vzniku republiky. V rozhlasovém hlášení si žáci připomenuli, jak ke vzniku Československa došlo a s jakými dějinnými událostmi se vznik našeho samostatného státu pojil. Dozvěděli se také další informace a zajímavosti o státních symbolech, jako jsou státní hymna, státní vlajka či náš národní strom lípa srdčitá. Po vyslechnutí hymny si žáci ve třídách vyplnili hravý kvíz, kde si vše, co slyšeli a co znají, zopakovali. Všichni, kterí kvíz vyplnili, získali sladkou odměnu. 

Přidáno 26. 10. 2021, autor: Petra Dolská

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Co dnes vaříme
Co dnes vaříme
loader Načítám...

Jídelní lístek »