Logo školy

Týdenní program pro žáky neúčastnící se lyžařského kurzu

Týdenní program pro žáky neúčastnící se lyžařského kurzu

Týdenní program pro žáky neúčastnící se lyžařského kurzu

 

V termínu 15.1. – 19.1. 2024 proběhl lyžařský kurz na Čeřínku. Pro žáky, kteří se kurzu nezúčastnili byl připraven náhradní program.

V pondělí jsme se seznámili s různými druhy zimních sportů, modelovali jsme z barevných drátků snowboardisty na svahu a vyzkoušeli jsme si, jak asi může vypadat závod v rychlobruslení nebo skeletonu.

V úterý jsme vyrazili na exkurzi do Malého muzea bible ve Starém Pelhřimově, kde byl pro děti připraven asi dvouhodinový program o knihtisku. Žáci si mohli prohlédnout různé knihy, objevovali tiskařskou dílnu, zkoušeli skládat odlitá písmenka, a nakonec si knihtisk na tiskařském lisu sami vyzkoušeli. Zpět do Pelhřimova na autobusové nádraží jsme šli procházkou po cyklotrase.

Ve středu jsme se věnovali ruční práci-šití. Nejprve jsme kreslili barvami na textil, potom si každý žák ušil svůj vlastní polštářek. Žáci se učili stříhat látku, špendlit ji, navlékat jehlu, a hlavně šít vlastní výrobek.

Ve čtvrtek jsme vyrazili na vzdělávací program Opičí se opice? do ZOO Jihlava. Část interaktivního programu probíhala v učebně, kde jsme si mohli prohlédnout lebky různě velkých opic, vyzkoušeli jsme si, jak opice uchopují věci a ve venkovních pavilonech jsme navštívili různé druhy opic.

V pátek jsme uspořádali kulinářský den. Žáci si vyzkoušeli přípravu a pečení štrúdlu, připravili si pomazánku na chlebíčky, které si následně i nazdobili. Vyráběli si také poslední dobou velmi oblíbené Quacamole – tradiční mexickou omáčku z avokáda. V rámci relaxační chvilky si žáci všechny dobroty snědli.

Fotografie zde

Přidáno 8. 2. 2024, autor: Petra Dolská

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Co dnes vaříme
Co dnes vaříme
loader Načítám...

Jídelní lístek »