Logo školy

Dravci a "kmotra liška" navštívili ZŠ Dušejov

Dravci a "kmotra liška" navštívili ZŠ Dušejov

14.10. 2021 přijeli na naši školu sokolníci z agentury Pochop přírodu se svým programem „Živá příroda do škol“. V rámci školního projektového dne žákům poutavou ukázkou předvedli 9 druhů dravců a sov. Největší ze sov byla samice výra velkého, z dravců samec orla stepního. Žáci si některé dravce a sovy mohli pohladit a orla dokonce přivolat na sokolnickou rukavici. Kromě ptačích návštěvníků přijela se sokolníky také i ochočená liška „Coco“. S liškou bylo uspořádáno „posezení“ v sokolovně, kde se volně pohybovala mezi žáky, bylo možné si ji hladit a zároveň její chovatel a myslivec odpovídal na všechny zvídavé otázky posluchačů z řad našich dětí. Celkově tento projektový den proběhl ve velmi příjemné atmosféře, všechna zvířata se chovala naprosto profesionálně a jejich chovatelé byli velmi příjemní a ochotní. Věříme, že žáci byli spokojeni a pokud bude možnost, tak určitě podobné ukázky živých zvířat s přednáškou o jejich ochraně a biologii na naší škole zase rádi v budoucnu zrealizujeme.

Přidáno 20. 10. 2021, autor: Petra Dolská

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Co dnes vaříme
Co dnes vaříme
loader Načítám...

Jídelní lístek »