Logo školy

Nové dobroty na školní zahradě

Nové dobroty na školní zahradě

Ve středu 13. 10. byla na školních pozemcích realizována výsadba záhonu s drobným užitkovým ovocem. Děti se tak mohou těšit na angrešty (červený i bílý), rybízy černé, bílé i červené. Vše známých a vysoce odolných odrůd jako např. Spinfree, Invicta či Kozolupský červený. Zamezíme tak použití chemických postřiků proti škůdcům a chorobám. Dále jsme vysadili kanadské borůvky "Elliot", muchovník Amelanchierův "Smoky", známý též jako "indiánská borůvka". Muchovníky patří mezi málo známé ovoce, které se ale nyní dostává mezi zájmové pěstitele. Z větších dřevin jsme vysadili jeřáb temnoplodec, známý spíše pod latinským označením "aronie". Tato často opomíjená dřevina má v našich oblastech dlouhou historii pěstování a tímto bychom na ní rádi navázali. Péče o školní pozemky a realizace projektu tzv. "Jedlé školní zahrady" je naším dlouhodobým úkolem v rámci enviromentálního vzdělávání. Výpěstky jsou dále využity žáky při vaření. Touto výsadbou však rozhodně nekončíme a na jaře plánujeme výsadbu vinné révy a ještě i něčeho exotičtějšího, ale nechte se překvapit...smiley

Přidáno 20. 10. 2021, autor: Petra Dolská

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Co dnes vaříme
Co dnes vaříme
loader Načítám...

Jídelní lístek »