Logo školy

Pěstujeme rostliny ve 2. a 3. třídě

Pěstujeme rostliny ve 2. a 3. třídě

Věda nás baví. Již od prvního stupně se snažíme děti učit badatelskému způsobu objevování světa. V tomto případě při hodinách prvouky na téma - rostliny. Žáci si vyzkoušeli jednoduché pokusy s řízkováním běžných pokojových rostlin a zaseli si první jarní zeleninu - řeřichu. Tu lze pěstovat i na okně naší třídy. Nakonec jsme nakoukli i do mikrosvěta, kde si děti prohlédly buňky z pokožky kuchyňské cibule a nohu z mouchy. Nově jsou součástí třídy i dvě skutečné masožravé rostliny a už proběhlo i komentované "krmení". Fotografie zde.

Přidáno 2. 5. 2022, autor: Petra Dolská

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Co dnes vaříme
Co dnes vaříme
loader Načítám...

Jídelní lístek »