Logo školy

Pokusy v chemii

Pokusy v chemii

Výuka chemie probíhá na základních školách v 8. a 9. ročníku, ale u nás patří mezi předměty, kde se dá v hodinách dělat velké množství badatelsky orientovaných pokusů. Žáci si mohou stanovit základní cíle a s pomocí již probrané látky vytvořit jednoduchou hypotézu, kterou vhodně zvoleným pokusem potvrdí nebo vyvrátí. Žáci 8. třídy si zkusili vlastní výrobu vodíku, kdy se pomocí kyseliny chlorovodíkové a zinku uvolňuje plynný vodík. Ten je však bez barvy a zápachu. Jeho zapálením však potvrdí jeho přítomnost. 9. třída si pak vyzkoušela možnost stát se forenzními kriminalisty. Při tzv. Kastleho-Meyerově testu si žáci mohli vyzkoušet, jak se určí krevní vzorek od vzorků které krev neobsahují. Fotografie zde.

Přidáno 2. 5. 2022, autor: Petra Dolská

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Co dnes vaříme
Co dnes vaříme
loader Načítám...

Jídelní lístek »