Logo školy

Škola hrou - fyzika

Škola hrou - fyzika

Fyzikální pokus na téma: Pohyby částic - difúze a Brownův pohyb. Žáci nejprve dělali názorný pokus, kde zkoumali jak se liší samovolné promíchávání ovocného čaje ve studené a teplé vodě. V druhé části přichází na řadu animované pokusy, kde si každý žák může nastavit své konkrétní podmínky: teplotu a tím i rychlost pohybu, množství a velikost částic. Speciální programovací algoritmus vypočítá jakými pohybyby a rychlostí bude jimi nastavený pokus difúze probíhat. Při výuce jsou použity školní výukové notenooky s připojením zabudovaným přímo v lavicích. Výukové animace proběhly díky University of Colorado Boulder v rámci projektu PHET Interactive Simulations, děkujeme.

Přidáno 16. 11. 2021, autor: Petra Dolská

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Co dnes vaříme
Co dnes vaříme
loader Načítám...

Jídelní lístek »